Hot-line: +7 (495) 925-77-77

Рус Eng

Main -> Results and schedules

official merchandise

Print version (PDF)
Tuesday, October 18, 2011
 
Central court
 
Start Time 11:00
Men, Singles,  Main Draw
7 
Muller Gilles  (LUX)  7 7 6    
  Kravchuk Konstantin  (RUS)  6 5 4    
 
Not before 13:00
Women, Singles,  Main Draw
  Pervak Ksenia  (RUS)  7   6    
  Voskoboeva Galina  (KAZ)  5   4    
 
followed by
Women, Singles,  Main Draw
6 
Kuznetsova Svetlana  (RUS)  6   6    
  Cornet Alize  (FRA)  3   3    
 
Not before 16:30
Men, Singles,  Main Draw
5 
Bogomolov Jr. Alex  (USA)  3   6   6  
  Lajovic Dusan  (SRB)  6   3   4  
 
Not before 18:30
Men, Singles,  Main Draw
  Ramos Albert  (ESP)  6 5 4    
6 
Tursunov Dmitry  (RUS)  7 7 6    
 
followed by
Women, Singles,  Main Draw
  Ivanova Ekaterina  (RUS)  6   1   6  
5 
Jankovic Jelena  (SRB)  4   6   4  
 
Court 1
 
Start Time 11:00
Women, Singles,  Main Draw
  Martic Petra  (CRO)  1       ret
  Pironkova Tsvetana  (BUL)  6      
 
followed by
Men, Singles,  Main Draw
  Kohlschreiber Philipp  (GER)  7   6    
  Berlocq Carlos  (ARG)  5   3    
 
followed by
Women, Singles,  Main Draw
  Safarova Lucie  (CZE)  6 7 6   6  
  Parra Santonja Arantxa  (ESP)  7 9 4   3  
 
followed by
Men, Singles,  Main Draw
  Stakhovsky Sergiy  (UKR)  2   4    
  Berrer Michael  (GER)  6   6    
 
followed by
Men, Doubles,  Main Draw
  Baluda Viktor 
Kuznetsov Andrey
(RUS) 
(RUS)
7   6 3 0 5
  Huey Tread Conrad 
Shamasdin Adil
(PHI) 
(CAN)
5   7 7 1 10
 
Court 2
 
Start Time 11:00
Men, Doubles,  Main Draw
3 
Fleming Colin 
Hutchins Ross
(GBR) 
(GBR)
4   4    
  Donskoy Evgeny 
Gabashvili Teimuraz
(RUS) 
(RUS)
6   6    
 
followed by
Women, Singles,  Main Draw
  Savchuk Olga  (UKR)  3   1    
  Zakopalova Klara  (CZE)  6   6    
 
followed by
Women, Doubles,  Main Draw
  Gasparyan Margarita 
Gavrilova Daria
(RUS) 
(RUS)
4   6   0 5
  Radwanska Urszula 
Rodina Evgeniya
(POL) 
(RUS)
6   2   1 10
 
followed by
Men, Singles,  Main Draw
  Chardy Jeremy  (FRA)  6   6 5 7 7
  Starace Potito  (ITA)  3   7 7 6 2
 
followed by
Men, Doubles,  Main Draw
  Berlocq Carlos 
Marrero David
(ARG) 
(ESP)
7   7 7  
4 
Dlouhy Lukas 
Dolgopolov Alexandr
(CZE) 
(UKR)
5   6 4  
 
Court 3
 
Start Time 11:00
Men, Doubles,  Main Draw
  Cerretani James 
Marx Philipp
(USA) 
(GER)
6   6    
  Beck Karol 
Mertinak Michal
(SVK) 
(SVK)
4   2    
 
followed by
Women, Doubles,  Main Draw
  Govortsova Olga 
Kudryavtseva Alla
(BLR) 
(RUS)
6   4   0 5
  Diatchenko Vitalia 
Vesnina Elena
(RUS) 
(RUS)
3   6   1 10
 
followed by
Men, Doubles,  Main Draw
  Benneteau Julien 
Murray Jamie
(FRA) 
(GBR)
6   7 7  
  Seppi Andreas 
Zelenay Igor
(ITA) 
(SVK)
4   6 3  
 
followed by
Women, Doubles,  Main Draw
  Hercog Polona 
Pervak Ksenia
(SLO) 
(RUS)
6   6    
  Dushevina Vera 
Koryttseva Mariya
(RUS) 
(UKR)
1   3    
missing missing missing missing missing missing missing missing missing missing
Site creation brandproduction
CJSC "Kremlin Cup", Moscow, Olympiyskiy Prospect 16, South entrance of the Olympic Stadium, 1-st floor
Phone: +7 (495) 956-33-60 Fax: +7 (495) 956-33-61
E-mail: kremlincup@russport.ru E-mail (tickets department): ticket@russport.ru
© Exclusive rights belongs to CJSC "Kremlin Cup" and protected by law. 2008.